CGA800 – przełomowe tabletki na odchudzanie

Co byście powiedzieli na informację, że pijąc każdego dnia poranną filiżankę kawy, zbędne kilogramy uciekałyby z Naszego ciała jak nieproszeni goście, równolegle chroniąc Nas przed wieloma przypadłościami i dodając Nam energii na całkowity dzień? Otóż jest to możliwe, pod warunkiem, iż ta kawa będzie zielona i że będziemy pić ją regularnie.

Skąd się bierze kwas chlorogenowy występujący w CGA800?

 Zielona kawa to najzwyklejsze ziarna kawy, których obróbka zakończyła się przed procesem palenia. Ponieważ w ziarnach nie zaszedł jeszcze proces pirolizy, jest to nie mają one takiego aromatu i smaku. Niezmieniona wydaje się za to zawartość kofeiny. Różni się naturalnie kolorem, jest sporo jaśniejsza niż jej palona siostra. Stąd właśnie nazwa, bowiem niektóre odmiany kawy mają lekko zielony odcień. Niepalona, zielona kawa ma posmak znacznie łagodniejszy, dużo bardziej kwaskowaty i prawie całkowicie pozbawiony goryczki.

 Otóż nieco przez przypadek objawiło się, że zielona kawa zawiera bardzo dużo kwasu chlorogenowego (ACG), który jest fenolokwasem. Związek ten wydaje się być ważnym elementem metabolizmu roślin, a na dodatek okazał się nadzwyczaj silnym antyutleniaczem. Ma też silne cechy bakteriobójcze. Obecnie na rynku pojawiły się nowe tabletki na odchudzanie CGA800, których podstawowym składnikiem jest wspomniany kwas chlorogenowy.

CGA800- synergia kwasu chlorogenowego i kofeiny

Ale sam kwas chlorogenowy był taki ważny. Jak odkryli azjatyccy naukowcy, znacznie istotniejsze były skutki jego połączenia z kofeiną. Otóż kofeina oraz kwas chlorogenowy, występujące razem mają niezwykle ciekawe działanie - obniżają dość znamiennie stopień przyswajania cukru z pokarmu oraz zmniejszają możliwość przechowywania przyswojonego cukru przy organizmie, a tym samym hamuje tworzenie się tkanki tłuszczowej. Za sprawą systematycznemu spożywaniu takiej kawy możemy obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie na temat około 15-30%. Faktycznie duży rozrzut wynika z kilku różnorodnych badań, które wskazywały na różny stopień utraty tłuszczów. Ogólnie jednak badania te wykazały, że przyszło istotne statystycznie obniżenie zawartości tłuszczu w organizmie, w porównaniu spośród grupą kontrolną, która dostawała placebo.

Najnowsze badania CGA800

W Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii substancje wzbogacające o działaniu prozdrowotnym często określa się mianem nutraceutyków (nutraceuticals).

Uczestniczą one w procesach naprawczych oraz adaptacyjnych ustroju, mają możliwość działać profilaktycznie, a niekiedy leczniczo przy różnych chorobach.

Ostatnie z badań odnośnie zielonej kawy pozostało opublikowane w styczniu bieżącego roku poprzez Joe Vinsona oraz kolegów z uniwersytetu w Scranton. Było ono dosyć w szerokim zakresie omawiane w rodzimych i zagranicznych środowiskach. Badanie zostało zrealizowane na grupie 16 osób (8 kobiet i 8 mężczyzn) w wieku od 22 do 46 lat. Czas odbywania się całego eksperymenty wynosił 22 tygodnie. W trakcie jego trwania mierzono wagę uczestników, ich BMI, procentowy wkład tkanki tłuszczowej oraz tętno i nacisk. Co istotne, wszyscy uczestnicy eksperymentu mieli nadwagę - wartość BMI w obszarach 28. Zadbano o to, aby ani jedna z osób nie brała leków oddziałujących na masę ciała w ciągu 6 miesięcy poprzedzających badanie. Wyciąg zielonej kawy na temat komercyjnej nazwie CGA800 wykorzystywany w badaniu został dostarczony przez zewnętrzną firmę - był on standaryzowany na zawartość kwasu chlorogenowego (45, 9%). Sam przebieg eksperymentu był następujący: badanych podzielono na trzech grupy (dwie według 6 osób, 1-a 4 osoby), według czym w ciągu 22 tygodni wszystkim trzem grupom podawano placebo, niską dawkę GCA (700mg) oraz dużą dawkę GCA (1050mg). Każda z grup przyjmowała te 3 preparaty w innej kolejności - jakikolwiek przez 6 tygodni. Pomiędzy poszczególnymi stopniowo występowały dwutygodniowe spacji oczyszczające, które posiadały zapewnić, że mieszanka został już zdjęty z organizmu. Pomiary wcześniej wymienionych parametrów wykonywano sześciokrotnie - po każdym kroku przyjmowania preparatu i etapach oczyszczania. Rezultaty, które uzyskano najlepiej zobrazować wykresem. Wszelka linia łamana odpowiada 1 z grup. Przy legendzie określona jest kolejność przyjmowania mieszanin ("HD" - duża dawka GCA, "LD" - niska dawka GCA, "PL" - placebo). "WO" oznacza okresy oczyszczające.

Przemiany wagi badanych w trakcie

Jak widać uzyskane wyniki wskazują na utratę wagi w trakcie przyjmowania kwasu chlorogenowy i CGA800. Można dostrzec również różnice w utracie wagi w stosunku do przyjmowanej dawki. W ramach parametrów takich jak rejestr BMI oraz procentowa zawartość tkanki tłuszczowej dane również pokazują spadki w przypadku przyjmowania GCA. Uzyskane rezultaty są według badaczy istotne statystycznie. U żadnego z badanych nie zanotowano wyników ubocznych.

Dlaczego warto kupić magiczne CGA800?

Dodatkowo poniższa mieszkanka (kofeina+ kwas chlorogenowy) ma korzystny wpływ na czyszczenie organizmu z toksyn - tutaj przynosi znać o samemu głównie działanie kwasu chlorogenowego. Nie aż do pogardzenia dla ciała i ducha będzie także ogromna ilość antyoksydantów, zawarta w tym kwasie. Można chyba uznać zieloną kawę za w dużym stopniu zdrowszą odmianę napojów pobudzających. Niektóre pochodzenia wspominają również, iż zielona kawa posiada działanie zapobiegawcze oraz obniża zarówno niebezpieczeństwo zachorowania na cukrzycę (typ 2) jak i ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych u mężczyzn. Odnotowano też sporo przypadków zmniejszanie się celulitu.

Kwasy ferulowy i kawowy są określane jako katalizatory ujemne rozwoju raka. Ostatnio odkryto, że 8-5-dihydrobenzofurany pochodzące z kwasów ferulowego oraz kawowego wykazują cytotoksyczny efekt w stosunku do komórek białaczki, raka okrężnicy i sutka, co może być przełomem w badaniach.

W doświadczeniach na ssakach wykazano wysoką efektywność kwasu chlorogenowego w charakterze środka ochronnego komórek wątroby przeciwko skażeniu czterochlorkiem węgla (CCL4) i izotopami kobaltu i kadmu, które są obecne w otoczeniu w zwiększonej liczbie po katastrofie elektrowni atomowej przy Czarnobylu. Ponadto wydaje się być on silnym środkiem przeciwzapalnym, hamuje przemiany kwasu-aminomasłowego (GABA) przy ośrodku współczulnym.

CGA800 dla zdrowia...

Na podstawie obecnego poziomu wiedzy z chemii i biologii można ustalić, że roślinne mieszaniny przeciwnowotworowe, tzw. chemioprewencyjne, mogą wzmacniać przyrodnicze mechanizmy ochrony przed zgubnym szokiem tlenowym i chemicznym. Dzięki cechom przeciwutleniającym wielu polifenoli możliwa jest bezpośrednia neutralizacja i wydalenie chemicznych utleniaczy, wolnych rodników oraz kancerogenów środowiskowych oraz tym samym niedopuszczenie do nieodwracalnych uszkodzeń DNA. W świetle tych faktów zalecane wydaje się być spożywanie produktów zasobnych w polifenole przy zapobieganiu zachorowaniom dzięki choroby sercowo-naczyniowe bądź nowotwory. Niestety dieta współczesnego człowieka wydaje się ciągle jeszcze uboga w te drogocenne substancje…Dlatego dobrą decyzją jest wzbogacenie swojej diety w codzienną dawkę kwasu chlorogenowego w postaci wygodnej kapsułki CGA800.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *